Stichting Vrije Scholen Ithaka is de bestuurder van 12 vrije scholen in Noord-Holland

Stichting Vrije Scholen Ithaka is de bestuurder van 12 vrije scholen in Noord-Holland

Op onze scholen
krijgen kinderen
zin in leren.

Vrijeschool Castricum 0,8 sluit op: 1 december 2023 Castricum

Let op!
De sluitingsdatum van deze vacature was op
vrijdag 1 december 2023


Vrijeschool Castricum is op zoek naar een

Toekomstig directeur

0,8 fte


De school

Zes jaar geleden is de Vrijeschool Castricum opgericht vanuit een ouderinitiatief. Na deze periode staat er dit schooljaar een bijna volwaardige school met acht klassen. In schooljaar 2024-2025 komt de laatste klas erbij. In onze jonge vrijeschool is de pioniersgeest nog springlevend en werk je samen met ervaren, gedreven collega’s. Buiten in de natuur en binnen in de bewegende klassen geven wij vrijeschoolonderwijs aan onze leerlingen.

We zijn onderdeel van Ithaka, een stichting met 14 vrijescholen voor basisonderwijs en ongeveer 360 medewerkers.


Wat ga je doen?

Als toekomstig directeur van de Vrijeschool Castricum word je tot de zomervakantie opgeleid door een ervaren directeur. Samen neem je de leiding van de school waarbij er geleidelijk een verschuiving van de werkverdeling plaats vindt en je steeds meer de verantwoordelijkheid voor de school gaat dragen. Via het gezamenlijk voeren van de directie en coaching neem je de dagelijkse leiding aan de school over. Je staat als verbindend en (toekomstig) onderwijskundig leider middenin het team en weet ieders kwaliteiten te herkennen en benutten in de ontwikkeling van de school en het onderwijs. Je bouwt voort op de visie die er is op Vrijeschool Castricum en ontwikkelt de professionele schoolcultuur stevig door. Naast de onderwijsinhoud weet je ook de bedrijfsvoering van de school goed te managen.


Met jouw communicatietalent weet je een goede brug te slaan tussen de verschillende belangen die kunnen spelen. Je richt je daarnaast ook op de connectie met de omgeving.


Wie zoeken wij?

Wij zoeken iemand met:

  • Ruime leidinggevende ervaring die de opgedane kennis in het onderwijs wil gaan toepassen;
  • Onderwijsinhoudelijke kennis en bij voorkeur ervaring;
  • Verbinding heeft met het vrijeschoolonderwijs en de antroposofie;
  • Een (bij voorkeur afgeronde) schoolleiders-opleiding of bereidheid deze op korte termijn te gaan volgen;
  • Die sturing kan geven aan (strategische)beleidsontwikkeling en de borging daarvan in de school;
  • Sterke communicatieve vaardigheden (schriftelijk en verbaal);
  • Een enthousiaste en ontwikkelingsgerichte persoonlijkheid;
  • Verbindende leiderschapsvisie en leiderschapsstijl;
  • Cijfermatig/bedrijfskundig inzicht.

Wat wij bieden

Werken bij Ithaka is samen onderweg zijn. Daarbij is de reis minstens zo belangrijk als het doel. Wij bieden een prettige en informele werkomgeving.

In de Vrijeschool Castricum geef je na een overgangsperiode leiding aan van een bevlogen team van leerkrachten en medewerkers. Een ervaren directeur geeft je de gelegenheid het vak van directeur op de vrijeschool te leren en geleidelijk aan tot de zomer ‘24 je te laten ingroeien in het vak van directeur. Ook met je Ithaka-collega's vorm je een team. In onze besturingsfilosofie doen we uit de doeken hoe wij met elkaar samenwerken.

De arbeidsvoorwaarden zijn conform de cao primair onderwijs. Daarnaast kent Ithaka een eigen woonwerk-regeling, waarbij duurzaam reizen met het openbaar vervoer volledig vergoed wordt. Als je de opleiding tot schoolleider nog moet volgen, wordt deze vergoed. Gedurende de overdrachtsperiode ben je adjunct -directeur in schaal A11, na de zomervakantie stroom je door naar directeur in schaal D12.

Belangstelling?

Wil je meer weten en/of onze besturingsfilosofie of koersplan lezen, dan kun je bellen met Ithaka 023 – 527 2550. Stuur je motivatiebrief en cv uiterlijk 1 december naar Marin van Wijnen, bestuurder van Ithaka, via secretariaat@vsithaka.nl. De eerste gesprekronde vindt plaats op vrijdagmiddag 8 december, de tweede ronde op 15 december.

Meer informatie over onze school & stichting vind je op www.vrijeschoolcastricum.nl of www.vsithaka.nl.