Stichting Vrije Scholen Ithaka is de bestuurder van 12 vrije scholen in Noord-Holland

Stichting Vrije Scholen Ithaka is de bestuurder van 12 vrije scholen in Noord-Holland

Op onze scholen
krijgen kinderen
zin in leren.

Rudolf Steinerschool 0,4 - 0,5 sluit op:31 mei 2024 Alkmaar

Let op!
De sluitingsdatum van deze vacature was op
vrijdag 31 mei 2024

De Rudolf Steinerschool Alkmaar is per 1 augustus 2024 op zoek naar een


Vakleerkracht bewegingsonderwijs

0,4 – 0,5 fte

Onze gymleerkracht gaat een nieuw avontuur aan; met haar gezin emigreert zij naar Nieuw-Zeeland. Vanwege haar vertrek zijn wij vanaf het nieuwe schooljaar op zoek naar een energieke vakleerkracht bewegingsonderwijs die kinderen plezier laat beleven aan bewegen.


Wie zoeken wij?

Je verzorgt aan alle klassen de lessen bewegingsonderwijs in onze eigen gymzaal, die op ons schoolterrein staat. Tijdens de gymlessen heb je aandacht voor de individuele ontwikkeling van ieder kind, niet alleen fysiek en motorisch maar ook op sociaal-emotioneel gebied. Met je lessen draag je bij aan een gezond klassenklimaat. Je bent onderdeel van het team van klassen- en vakleerkrachten en samen met je collega’s stem je af over de ontwikkeling van individuele kinderen of een klas als geheel.

Bij voorkeur heb je affiniteit met het vrijeschoolonderwijs. Een bevoegdheid als vakleerkracht bewegingsonderwijs is vereist.


Wat ga je doen?

  • Je verzorgt het bewegingsonderwijs aan alle klassen

  • Je zorgt voor een veilig en prettig leerklimaat en een didactiek die aansluit bij verschillen

  • Je organiseert de jaarlijkse sportdag en coördineert de deelname aan schoolvoetbaltoernooi en andere sportevenementen

  • Je levert je bijdrage aan de getuigschriften die jaarlijks aan de leerlingen worden uitgereikt

  • Je bespreekt de ontwikkeling van de leerlingen met regelmaat met de klassenleerkrachten

  • Je werkt samen met het team aan de schoolontwikkeling

Over de Rudolf Steinerschool

Een fantastisch groen schoolplein waar het heerlijk spelen is, een karakteristiek schoolgebouw dat onder architectuur is gebouwd en rijk onderwijs dat kinderen zoveel meer biedt dan alleen de cognitieve ontwikkeling; de Rudolf Steinerschool is een levendige vrije school met ongeveer 220 leerlingen, verdeeld over de drie kleuterklassen en de klassen 1 t/m 6. Ouders kiezen bewust voor het rijke onderwijs van de vrije school en leerlingen komen uit Alkmaar en omgeving. Het team van ervaren vrijeschoolleerkrachten en startende collega’s is trots op alles wat in de afgelopen 45 jaar is opgebouwd, én werkt met een vernieuwende blik aan eigentijds onderwijs voor de komende jaren. Meer informatie over ons onderwijs en onze school vind je in onze Schoolgids.


Wij maken deel uit van Stichting Vrijescholen Ithaka en werken samen met de andere 13 vrije basisscholen van de stichting aan sterk vrijeschoolonderwijs in de regio.

Wij bieden

We vinden het belangrijk dat leerkrachten zich blijven ontwikkelen. Daarom stellen we begeleiding beschikbaar. Voor leerkrachten die enthousiast zijn over het vrijeschoolonderwijs maar nog geen ervaring hierin hebben, zijn er aanvullende cursussen en begeleiding beschikbaar. De arbeidsvoorwaarden zijn conform de cao primair onderwijs, de inschaling is in LB. De werkdagen zijn in overleg, en bij voorkeur op dinsdag en donderdag.

Belangstelling?

Wil je meer weten, dan kun je contact opnemen met Amarins Renema (directeur) via directie@rsteinerschool.nl of 072-5618602. Je cv en motivatiebrief ontvangen we graag zo snel mogelijk via directie@rsteinerschool.nl. De sollicitatieprocedure bestaat uit twee gesprekken en een proefles. Meer informatie over de school is te vinden op www.rsteinerschool.nl.